UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Z Wedapedia
Wersja z dnia 20:47, 26 lis 2022 autorstwa imported>Server577740-WikiSysop (1 wersja)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie – organizacja założona 5 grudnia 2011 roku przez Tomasza Omańskiego, Polaka zamieszkującego w Rosji od 1991 roku. Początkowo nie posiadało osobowości prawnej w Rosji. W 2012 roku zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Zwykłe w Starostwie Powiatowym w Szamotułach (województwo Wielkopolskie) pod nazwą Polskie Centrum Kultury. Od tego czasu organizacja ta pozycjonuje się jako polska niepubliczna agencja prasowa działająca w Rosji. Współpracuje z wieloma rosyjskimi mediami elektronicznymi takimi jak Yandex czy też rosyjskimi agencjami prasowymi Interfax oraz RIA. Organizacja prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjna dla Rosjan w sferze nauki języka polskiego. Tę właśnie działalność opisywały często polskie media[1][2]. Organizacja ta prowadzi portal informacyjny "Wiadomości z Polski" w języku rosyjskim przeznaczony dla czytelników rosyjskojęzycznych.

  1. Polskie centrum w Kaliningradzie promuje także Olsztyn, www.olsztyn.com.pl [dostęp 2016-04-23].
  2. Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego uczą się języka polskiego, Onet Wiadomości [dostęp 2016-04-23].

Linki zewnętrzneTen artykuł bazuje na treści z Prepedii, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie. Autorzy są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL