Uwaga
Zapraszamy do współtworzenia Wedapedii, wendyjskiej (słowiańskiej) encyklopedii, która jest bratnim projektem Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą wystarczy zarejestrować się w serwisie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Po fazie konfiguracji i testów, serwis Wedapedia został oddany w wersji użytkowej 25 września 2021 roku, jako nasz prezent urodzinowy dla polskojęzycznej Wikipedii z okazji 20. rocznicy jej istnienia.

Wedukacja

Z Wedapedia, encyklopedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wedukacja to pojęcie wprowadzone przez Tomasza Kosińskiego jako główny cel projektów Grupy Wedamedia. Ten neologizm odnosi się do założenia, że praedukacja ludzkości, którą, w różnych kulturach zajmowali się weduni, strażnicy prawdy (pra-wedy) i nauczyciele, to wedukacja, czyli nauczanie oparte na wiedzy o świecie oraz przyrodzie.

 Zobacz też: Pomoc:Słowniczek.Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedapedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL