UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Aktualności - archiwum

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wedapedia na czarnej liście polskiej Wikipedii Na początku lipca 2021 roku, co było zresztą do przewidzenia, Wedapedia została dopisana do Czarnej Listy polskiej MediaWiki, co oznacza, że wszystkie podane w artykułach Wikipedii linki do tej strony będą wyłapywane przez filtr "antyspamowy" i blokowane do edycji. Na zapytanie w sprawie podania uzasadnienia takiej decyzji, jeden z adminów odpisał, że "Z zasady dodajemy do czarnej listy wszelkie klony Wikipedii, żeby nie można było ich używać jako źródeł". Czyli nie chodzi tu o rzetelność źródłową, ale o walkę konkurencyjną, co jest niezgodne z zasadami Wikimedia Foundation, która pozwala przecież, a wręcz zachęca do kopiowania treści stron i zgadza się na ich edycje z zachowaniem wymagań licencyjnych. Polska redakcja Wikipedii ma jednak swoje zasady jak widać, a co ciekawe nie uznaje ona macierzystej Wikipedii za wykładnię swoich działań. Dziwna polityka.Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedapedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL