UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Bratnie projekty Wedamedii

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Plany rozwoju bratnich projektów

Początkowo w marcu 2021 roku staraliśmy sie stworzyć encyklopedię internetową na wzór Wikipedii, aby stanowic uzupełnienie dla niej, zwłaszcza w celu ochrony odrzucanych przez ten portal treści, wartych naszym zdaniem publikacji. Z czasem projekt rozrósł się pod koniec 2021 roku do 11 serwisów, jednak obecnie pracujemy nad utworzeniem kluczowego grona 5 bratnich projektów Wedamedii, nad którymi prace rozpoczęliśmy stopniowo na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Najpierw gros uwagi poświęciliśmy na przygotowanie Wedapedii w wersji nadającej się do użytku dla pierwszych Użytkowników - edytorów, których zwiemy wedapedystami. Jednak ostatnio praca ta poszła na marne ze względów technicznych i nieodwracalnej utraty danych z serwera. Obecnie nasze wysiłki związane są z odtworzeniem krok po kroku Wedapedii w formie użytkowej, może nieco ograniczonej do pierwotnego stanu, ale naszym zdaniem wystarczającej do realizacji naszych celów i misji. Równocześnie pracujemy naddoskonaleniem pozostałych serwisów. Poszczególne projekty są na różnych poziomach zaawansowania.

Krótka charakterystyka poszczególnych projektów


Logo Wedamedii

Wedamedia, wedukacja

Wedamedia to strona firmowa Grupy Wedamedia zawierająca podstawowe informacje o . Witryna powstała 21 lipca 2021 roku i jest już dostępna w wersji testowej na domenie wedamedia.pl.


Logo Wedapedii

Wedapedia, wencyklopedia

Wedapedia to wendyjska, czyli słowiańska, encyklopedia stworzona na bazie Wikipedii, jednak będąca jej modyfikacją oraz stanowiąca specyficzną formę alternatywnej bazy wiedzy, gdyż obejmuje gros artykułów, które nie znalazłyby się w tym popularnym serwisie, ze względu na restrykcyjną politykę jego redakcji. Portal powstał 16 maja 2021 roku i jest już dostępny w fazie użytkowej na domenie wedapedia.pl.


Logo Wedawita

Wedawit, myśli

Strona o charakterze poradnikowym Wedawit powstała 18 czerwca 2021 roku na bazie Wikicytatów, ale będzie poszerzona i rozbudowana m.in. o maksymy życiowe i rady mniej lub bardziej znanych osób. Obecnie jest już w wersji użytkowej. Witryna dostępna jest na domenie wedawit.pl.


Logo Wedariusza

Wedariusz, słownik

Wedariusz to wortal tematyczny powstały 12 lipca 2021 roku, obejmujący wybrane hasła z polskiego słownika wraz z ich etymologią i odniesieniami do innych języków. Jest obecnie jeszcze w fazie roboczej. Opiera się na materiale z polskiego Wikisłownika, ale będzie poszerzony o nowe kategorie i hasła oraz wzbogacony dodatkowymi etymologiami, ignorowanymi przez filogermańskich akademików i redaktorów polskiej wersji Wikisłownika. Dostępny na domenie wedariusz.pl.


Logo Wedateki

Wedateka, archiwa

Przygotowywany od 18 lipca 2021 roku portal czytelniczy Wedateka, opierać się będzie na Wikiźródłach, ale poszerzony zostanie o niechciane tam pozycje oraz wzbogacony będzie o bazę artykułów, zwłaszcza mniej popularnych, a wartych uwagi autorów. Wortal w wersji roboczej jest przygotowywany do użytku na domenie wedateka.pl.

Krąg bratnich projektów Wedamedii

Ten efektowny krąg bratnich projektów Wedamedii, obejmuje wszystkie 5 serwisów, które planujemy oddać do użytku w wersjach stabilnych jeszcze w tym roku.

Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedapedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL