UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Cezary Klimek

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cezary Klimek - polski nauczyciel, kierownik szkoły i działacz społeczny w Gościcinie (powiat wejherowski).

Biogram

W zaborze pruskim, aż do 1920 roku językiem wykładowym był niemiecki, jedynie religii do 1905 roku uczono po polsku. Przed 1918 rokiem kierownikiem szkoły był niemiecki nauczyciel o nazwisku Fett, a nauczycielem Polak Cezary Klimek. Po odzyskaniu niepodległości (dla Pomorza było to w lutym 1920 roku) kierownikiem został Cezary Klimek, który pełnił tą funkcję do 1935 roku[1].

Angażował się również społecznie – w 1938 roku był sekretarzem kółka rolniczego w Gościcinie[2].

Jego imieniem i nazwiskien nazwano jedną z ulic w Gościcinie[3].

Zobacz też

Przypisy

  1. mgr Teresa Papis: Historia szkoły - Gościcino. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie. [dostęp 2017-02-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-02-01)].
  2. Bogusław Breza: Nieco o kółkach rolniczych. Miesięcznik Samorządowy Gminy Wejherowo, 2006, 10 (2006) s. 15. [dostęp 2017-02-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-02-01)].
  3. ul. Cezarego Klimka. AZbiznes.pl. [dostęp 2017-02-16].


Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełniał dotychczas kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ten artykuł bazuje na treści z Prepedii, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Cezary Klimek. Autorzy są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL