UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Halicz (potok)

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halicz (Haliczka)
Kontynent

Europa

Państwo

 Polska

Lokalizacja

Bieszczady Zachodnie

Potok
Długość 10,03 km
Źródło
Miejsce wschodni stok Halicza
Wysokość

ok. 1200 m n.p.m.

Ujście
Recypient

San

Miejsce na południowy wschód od Kiczery Sokolickiej
Wysokość

704,1 m n.p.m.[1]

Współrzędne

49°04′49″N 22°52′31″E/49,080278 22,875278

Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa konturowa województwa podkarpackiego, blisko dolnej krawiędzi po prawej znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko dolnej krawiędzi po prawej znajduje się punkt z opisem „ujście”

Halicz (także Haliczka[potrzebny przypis]) – potok, lewy dopływ Sanu[2] o długości 10,03 km[3].

Płynie w Bieszczadach Zachodnich. Jego źródło znajduje się na południe od przełęczy Rozdoły położonej pomiędzy Haliczem a Wołowym Garbem, na wysokości ok. 1200 m n.p.m. Początkowo potok płynie na południowy wschód, zbierając niewielkie dopływy z rejonu Połoniny Bukowskiej; następnie skręca na północny wschód. W dolnym biegu przepływa przez teren dawnej miejscowości Bukowiec, przyjmuje lewy, największy dopływ zwany Wołowcem, a potem uchodzi do Sanu (ok. 710 m n.p.m.).

Zobacz też

Przypisy

Bibliografia

Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie. Mapa turystyczna. Skala 1:75000. Wydanie trzecie. Warszawa: PPWK SA. ISBN 83-7329-436-8.