UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Idiotokracja

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Idiotokracja[1] – rządy ludu, który nie zna się na polityce oraz gospodarce, w gronie jego zainteresowań znajduje się jedynie wykonywany fach, a mimo to ów lud bierze czynny udział w życiu demokratycznego Państwa. Idea może być uznawana za antyutopijną odmianę demokracji.

Przypisy

  1. Janusz Szewczak: Idiotokracja - Czyli zmowa głupców. Biały Kruk, 2020-02-22, s. 192. ISBN 978-83-7553-283-8.Ten artykuł bazuje na treści z Everybodywiki, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Idiotokracja. Autorzy artykułu są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL