UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Pliśnianie

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pliśnianie, Pliśni - plemię słowiańskie z grupy plemion połabskich. Sąsiedzi Serbów i Chorwatów. Zamieszkiwali nad rzeką Plisną (Pleiße).Ten artykuł bazuje na treści z Everybodywiki, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Pliśnianie. Autorzy artykułu są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL