UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Pomoc:FAQ

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeśli nie znajdzisz odpowiedzi na swoje pytanie wśród poniższych FAQ, skorzystaj z dostępnych form kontaktu z serwisami Wedamedii.


Najczęstsze pytania (FAQ)

  1. Czym jest Wedamedia? Odp. Przeczytaj o Wedamedii.
  2. Kiedy planujecie zakończyć prace nad swoją stroną i innymi serwisami? Odp. Przewidujemy, że okres prac konfiguracyjnych i testowych pięciu serwisów (Wedapedia, Wedawit, Wedariusz, Wedateka, Wedamania) w wersjach użytkowych potrwa do końca grudnia 2022 roku. Jednak to zależy w dużym stopniu także od Waszej pomocy i zaangażowania.
  3. Czy chcecie być konkurencją dla serwisów Wikimedii? Odp. Nie. Nasze projekty są raczej uzupełnieniem serwisów Wikimedii.
  4. Czy niezarejestrowani Użytkownicy mogą edytować zawartość serwisów Wedamedii? Odp. Niestety nie. Tylko zarejestrowani Użytkownicy po zalogowaniu mogą edytować i dodawać artykuły.
  5. Chcę wykorzystać materiały z serwisów Wedamedii na mojej stronie/w mojej książce, jak to zrobić? Odp. Dowiedz się więcej o prawach autorskich w serwisach Wedamedii.

Inne pytania

  1. Jak mogę dodać nową stronę? Odp. Wystarczy wpisać w naszej wewnętrznej Wyszukiwarce nazwę strony, aby się upewnić czy taka strona aby już nie istnieje. Po czym, jeśli jej nie znaleziono, należy kliknąć w oknie dialogowym wyszukiwania na jej nazwę zaznaczoną na czerwono, co jest równoznaczne z przejściem do trybu tworzenia danej strony. Po wpisaniu jej treści i ewentualnych zalinkowaniu lub przesłaniu obiektów graficznych należy zajrzeć na pogląd strony, czy wszystko wyświetla się poprawnie, po czym zapisać stronę. Od tej pory jest ona widoczna dla wszystkich Użytkowników.
  2. Czy mogę przesyłać pliki? Odp. Tak. Jako zarejestrowany Użytkownik możesz przesyłać pliki korzytając z obu edytorów (VisualEditor i WikiEditor) dostępnych w zakładkach danej strony, odpowiednio Edytuj / Edytuj kod źródłowy. Najpierw jednak upewnij się czy nie ma tego zdjęcia w bazie Wikimedia, do którego możesz zrobić w artykule odpowiedni link, zamiast przesyłać go na nasz serwer.
  3. Gdzie znajdę historię strony i autora artykułu? Odp. Autora lub autorów artykułu znajdziesz w historii strony, o czym więcej dowiesz się tutaj.
  4. Co to są strony dyskusji? Odp. O stronach dyskusji przeczytasz pod tym linkiem.