UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Radanzwinidzi

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Radanzwinidzi (Radanzwinidi, Ratanz-Winidi) – plemię słowiańskie zamieszkujące między rzeką Menem a Radęcą w diecezji würzburskiej (górna Bawaria) pod koniec VIII wieku.

Należeli do grupy Słowian zachodnich, którzy w VI i VII wieku n.e. wyruszyli w kierunku zachodnim (nad Łabę, Salę, Men i Radęcę). Stosunkowo szybko zostali podbici przez Karola Wielkiego, a opanowane przez nich ziemie przyłączone zostały do jego państwa.

Zobacz też

Linki zewnętrzne


Ten artykuł bazuje na treści z Everybodywiki, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Radanzwinidzi. Autorzy artykułu są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL