UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Stworze i Zdusze

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stworze i Zdusze - fikcyjne demony słowiańskie w literackim ujęciu Czesława Białczyńskiego.

Stworzami określał on demony posiadające stałą rzeczywistą postać, niejako będące przedstawicielami odrębnego gatunku, zaś Zduszami istoty, które do zaistnienia w ludzkim świecie wymagają innej materii lub istoty (powstają w wyniku przeobrażenia), albo pozostają niematerialne.

Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ten artykuł bazuje na treści z Prepedii, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Stworze i Zdusze. Autorzy są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL