UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Szablon:Kalendarium Wedapedii

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  • 25 listopada 2022 - Podjęcie prób odtworzenia serwisu Wedapedia krok po kroku w ograniczonej formie, jako baza treści niepublikowanych na Wikipedii. Decyzja o utrzymywaniu łącznie 6 serwisów: Wedamedia, Wedapedia, Wedawit, Wedateka, Wedariusz i Wedamania.
  • 30 lipca 2022 - Nieodwracalna utrata danych serwisu Wedapedia, na skutek szeregu nieprzyjaznych okoliczności technicznych. Zachowało się tylko kilkanaście stron na Webarchive oraz parę zduplikowanych w serwisie braterskim Wedamedia.
  • 25 września 2021 - Oficjalne oddanie Wedapedii w wersji użytkowej jako prezent na 20. urodziny polskiej wersji Wikipedii.
  • 31 sierpnia 2021 - We wszystkich 11 serwisach zarządzanych przez grupę Wedamedia mamy: 637.526 stron, 504.826 artykułów, 820.442 edycji, 330.813 wizyt, 32.427 odwiedzin na stronach głównych poszczególnych portali (liczone od dnia 31 maja 2021). Liczba wizyt na stronach Wedapedii przekroczyła 100.000. Szczegółowe statystyki można przejrzeć tutaj.
  • 7 sierpnia 2021 - Dodano setny (100) artykuł własny na Wedapedii.
  • 21 lipca 2021 - Powołanie nieformalnej grupy marketingowej Wedamedia do zarządzania projektami propagującymi wedukację.
  • 14 lipca 2021 - Rebranding, opracowanie nowych wersji logotypów, koloryzacja wizualna stron, nowy wizerunek i powiększenie kręgu bratnich projektów do 11 pozycji. Kontynuacja prac związanych z importem i edycją artykułów do poszczególnych serwisów oraz prace konfiguracyjne.
  • 10 czerwca - 13 lipca 2021 - Konfiguracja Wedapedii i jej bratnich projektów, importy stron, usuwanie błędów skryptów i formatowania, kategoryzacja artykułów, edycja artykułów. Opracowanie programu etykietowania artykułów i listy osób wyróżnionych Rarogiem.
  • 25 maja - 10 czerwca 2021 - Migracja Wedapedii i jej bratnich projektów na nowe, szybsze serwery utrzymywane w nazwa.pl (usługa Cloud).
  • 24 maja 2021 - Podjęcie decyzji o prowadzeniu czterech bratnich projektów, głównej, obszernej internetowej encyklopedii pod nazwą Wedapedia i serwisów tematycznych. Założenie stron na Facebooku dla poszczególnych projektów.
  • 7-23 maja 2021 - Rejestracja domeny wedapedia.pl oraz uruchomienie hostingu oraz instalacja Mediawiki i prace konfiguracyjne nad uruchomieniem wersji roboczej wortalu Wedapedia, wstawienie pierwszych artykułów i ich edycje, opracowanie logotypu, a także kontakt z potencjalnymi redaktorami Wedapedii, rejestrowanie się w naszym wortalu pierwszych użytkowników, nadanie praw administratorom. Testowanie ustawień, prace konfiguracyjne, importy stron i szablonów z {{Wikipedia|Wikipedii]], wstawianie kolejnych artykułów i ich edycja. Pomoc pierwszym Użytkownikom w rozpoczęciu ich przygody z Wedapedią.
  • 6 maja 2021 - Po kolejnej nieudanej próbie wstawienia kilku artykułów na Wikipedię i odrzuceniu wielu edycji, Tomasz Kosiński postanawia założyć niezależną, internetową bazę wiedzy, związaną głównie z przekłamywaną historią Polski, deprecjonowanym dziedzictwem Słowiańszczyzny i tematami pokrewnymi, które niestety są traktowane po macoszemu przez polskich redaktorów i adminów Wikipedii oraz środowiska akademickie i większość mainstreamowych mediów.
 Zobacz też: Kalendarium - archiwum.