UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Wedokracja

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Logika nakazuje zakładać, że oświeceni ludzie potrafią stworzyć lepszą rzeczywistość dla ogółu, a nie tylko dla wybranej grupy "trzymającej władzę". Dlatego nieraz w przeszłości w interesie tejże grupy było ograniczanie dostępu do wiedzy dla szerokich mas społecznych. Ludzie posiadający prawdziwą wiedzę (pra-wedę) z założenia powinni wiedzieć jak stosować zasady prawa naturalnego w praktyce, a ich formułą polityczną jest wedokracja, czyli rządy wiedzy.


Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedapedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL