UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Chocina

Z Wedapedia
Wersja z dnia 11:29, 23 wrz 2020 autorstwa imported>EmptyBot (zmiana linku na aktywny, przekierowanie na stronę główną nowego portalu, gdzie wszystkie informacje można potwierdzić przy pomocy odpowiednich uszczegółówień)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chocina
Ilustracja
Chocina w Chocińskim Młynie
Kontynent

Europa

Państwo

 Polska

Rzeka
Długość 38,88 km
Źródło
Miejsce okolice wsi Konarzyny
Ujście
Recypient

Brda

Miejsce Jezioro Karsińskie
Wysokość

120,1 m n.p.m.[1]

Współrzędne

53°50′45″N 17°30′03″E/53,845833 17,500833

Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „ujście”

Chocina (Chocinia[2], kaszb. Chòcënô[potrzebny przypis]) – rzeka, lewy dopływ Brdy[3] o długości 38,88 km[4].

Rzeka płynie przez obszar Borów Tucholskich w województwie pomorskim. Górny bieg rzeki kończy się w jeziorze Wieczywno Duże. W środkowym biegu (uregulowanym) przepływa przez zatorfioną i monotonną krajobrazowo dolinę. Odcinek dolny rzeki rozpoczyna się w Niepszczołęgu na granicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego od którego to rzeka silnie meandrując uchodzi do jeziora Karsińskiego.

Chocina przepływa przez miejscowości Binduga, Zielona Chocina, Jonki, Niepszczołąg, Chociński Młyn i Kokoszka. Od miejscowości Zielona Chocina rzeka stanowi szlak spływów kajakowych.

Zobacz też

Przypisy

Linki zewnętrzne