UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Plik:Granica-zrywanie godła.jpg

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Granica-zrywanie_godła.jpg(443 × 300 pikseli, rozmiar pliku: 36 KB, typ MIME: image/jpeg)

Ten plik znajduje się w Wikimedia Commons i może być używany w innych projektach. Poniżej znajdują się informacje ze strony opisu tego pliku.

Opis

Opis
Polski: Uwaga, zdjęcie nie przedstawia autentycznej sytuacji z 1 września 1939. Jest to inscenizacja z 14 września 1939 na potrzeby propagandy niemieckiej ([1], [2]). Granica Polski z Wolnym Miastem Gdańskiem ("Przejście graniczne Orłowo Kolibki" w Gdyni, po drugiej stronie Sopot Kamienny Potok). Żołnierze niemieccy niszczą polski szlaban graniczny i godło Polski. Rozpoczęcie II wojny światowej 1 września 1939.
English: Attention, the photo does not show the real situation of September 1, 1939. It is a staging of September 14, 1939 for the purposes of German propaganda ([3], [4]). Germans invading Poland in border checkpoint at Orłowo Kolibki in Gdynia which is the beggining of the Second World War 1 September 1939.
Data
Źródło
  • Apoloniusz Zawilski (1972) "Bitwy Polskiego Września" ("Battles of Polish September"), Warszawa: Nasza Księgarnia ISBN 83-218-0817-4 (current edition)
  • Transferred from pl.wikipedia. Original upload and description by Andros64.
Autor Hans Sönnke
Licencja
(Ponowne użycie tego pliku)
Public domain
To zdjęcie należy do domeny publicznej, ponieważ zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 29 marca 1926 r. oraz art. 2 ustawy z dnia 10 lipca 1952 r. o prawie autorskim fotografie polskich autorów (lub fotografie, które ukazały się po raz pierwszy w Polsce lub równocześnie w Polsce i za granicą) opublikowane bez wyraźnego zastrzeżenia praw autorskich przed uchwaleniem ustawy z dnia 23 maja 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie podlegają ochronie – należy domniemywać, że są własnością publiczną.
Do przesyłającego: Proszę podać gdzie i kiedy grafika została opublikowana po raz pierwszy.

Podpisy

Dodaj jednolinijkowe objaśnienie tego, co ten plik pokazuje

Obiekty przedstawione na tym zdjęciu

przedstawia

image/jpeg

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny17:43, 29 kwi 2023Miniatura wersji z 17:43, 29 kwi 2023443 × 300 (36 KB)E-960Reverted to version as of 04:11, 3 June 2008 (UTC) Restored original photo first uploaded by Jarekt.

Poniższa strona korzysta z tego pliku: