UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Forumowy ostracyzm

Z Wedapedia
Wersja z dnia 08:09, 28 lis 2022 autorstwa imported>Server577740-WikiSysop (zew)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Forumowy ostracyzm – postawa niektórych użytkowników internetowego forum dyskusyjnego, która pojawia się w momencie opublikowania przez jedną osobę niepopularnego lub niepoprawnego politycznie stwierdzenia lub poglądu, a także gdy złamie ona zasady forum. W tym ostatnim przypadku forumowy ostracyzm przechodzi w Społeczne moderowanie.

Działanie

Forumowy ostracyzm przejawia się:

  • personalnymi atakami na osobę poddaną ostracyzmowi (np. wyzwiska)
  • podawaniem linków kompromitujących daną osobę (np. ze zdjęciami z serwisów społecznościowych lub filmami z YouTube)
  • wyśmiewaniem danej osoby w każdym wątku na forum, bez względu na treść jej wypowiedzi, włącznie z podawaniem linku do wypowiedzi, na której ostracyzm bazuje
  • przedłużającymi się dyskusjami z udziałem kilku użytkowników na temat zachowania osoby poddawanej ostracyzmowi
  • ostentacyjnym ignorowaniem danej osoby na forum
  • straszeniem osoby objętej ostracyzmem, że zostanie ukarana banem

Zobacz teżTen artykuł bazuje na treści z Everybodywiki, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Forumowy ostracyzm. Autorzy artykułu są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL