UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Modlitwa pięciu palców

Z Wedapedia
Wersja z dnia 20:47, 26 lis 2022 autorstwa imported>Server577740-WikiSysop (1 wersja)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pope Francis in March 2013.jpg

Modlitwa pięciu palców - modlitwa, której autorem jest papież Franciszek. Napisał ją, gdy był arcybiskupem Buenos Aires.

Modlitwa ta składa się z pięciu kroków - czyli pięciu palców:

  • Krok 1: Palec pierwszy czyli kciuk, znajduje się blisko naszego serca. Modlimy się za tych, którzy są nam najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek"[1].
  • Krok 2: Palec drugi czyli palec wskazujący, gdzie dobre myśli kierujemy w kierunku tych, którzy nas kształcą, wychowują i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku[2].
  • Krok 3: Palec trzeci czyli palec środkowy - najwyższym z palców. Dlatego też przypomina nam on o naszych przywódcach liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa[3].
  • Krok 4: Palec czwarty czyli palec serdeczny. Modlimy się za wszystkich chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy[4].
  • Krok 5: Palec piąty czyli palec najmniejszy. Tutaj możemy poprosić Boga o łaski dla samego siebie[5].



Ten artykuł bazuje na treści z Prepedii, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Modlitwa pięciu palców. Autorzy są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL