UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Ołobok (dopływ Prosny)

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  1. REDIRECT Szablon:Państwo dane wielkopolskie | infobox państwo/core | wariant = PL-WP | link = | altlink = | nazwa = |rozmiar = }}
  2. REDIRECT Szablon:Państwo dane wielkopolskie|-
Ołobok
Ilustracja
Ołobok w Ostrowie Wielkopolskim
Kontynent

Europa

Lokalizacja

woj. wielkopolskie

Rzeka
Długość 39,84 km
Źródło
Miejsce Grudzielec Nowy
Współrzędne

51°46′46,4″N 17°46′09,6″E/51,779556 17,769333

Ujście
Recypient

Prosna

Miejsce na północny wschód od Sławina
Wysokość

108,5 m n.p.m.[1]

Współrzędne

51°39′00″N 18°04′40″E/51,650000 18,077778

Położenie na mapie brak
Mapa konturowa brak, u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na prawo znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Brak mapy: powiat ostrowski (województwo wielkopolskie)
Położenie na mapie świata
Mapa konturowa świata, u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na prawo znajduje się również punkt z opisem „ujście”

Ołobok (Ołoboczka, Ostrowica, niem. Altbach[potrzebny przypis]) – rzeka, lewy dopływ Prosny[2] o długości 39,84 km[3].

Rzeka płynie głównie na terenie powiatu ostrowskiego w kierunku południowym i wschodnim. Przepływa przez miejscowości: Raszków, Przybysławice, Ostrów Wielkopolski, Bagatela, Psary, Sławin, Rososzyca, Ołobok. Uchodzi do Prosny w okolicy Sławina.

Prawymi dopływami rzeki są Struga Ostrowska i Gniła Barycz, a lewymi Niedźwiada i Ciemna.

Zobacz też

Przypisy