UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Imperium Lechitów

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Imperium Lechitów - określenie użyte przez Jana Długosza w jego Rocznikach, jako oznaczenie państwa prapolskiego z czasów przed chrześcijańskich. Propaguje je ostatnio Janusz Bieszk w swoich książkach[1], co wywołuje krytyczne reakcje akademickich historyków i mainstreamowych mediów.

Przypisy

  1. Janusz Bieszk, Słowiańscy królowie Lechii, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2015
Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedapedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL