UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Skroda (dopływ Nysy Łużyckiej)

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skroda
Ilustracja
Kontynent

Europa

Państwo

 Polska

Lokalizacja

woj. lubuskie

Rzeka
Długość 31,83 km
Źródło
Miejsce Wzniesienia Żarskie
Wysokość

ok. 190 m n.p.m.

Współrzędne

51°35′08″N 15°04′40″E/51,585556 15,077778

Ujście
Recypient

Nysa Łużycka

Miejsce na południe od Przewoźnik
Wysokość

107,3 m n.p.m.[1]

Współrzędne

51°31′07″N 14°47′01″E/51,518611 14,783611

Położenie na mapie brak
Mapa konturowa brak, u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na lewo znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Brak mapy: powiat żarski
Położenie na mapie świata
Mapa konturowa świata, u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na lewo znajduje się również punkt z opisem „ujście”

Skrodarzeka, prawobrzeżny dopływ Nysy Łużyckiej[2] o długości 31,83 km[3].

Płynie w południowej części województwa lubuskiego w powiecie żarskim. Jej źródła znajdują się na Wzniesieniach Żarskich pomiędzy Olbrachtowem a Drozdowem. Zasila stawy rybne w Rościcach. W dolnym biegu rzeki utworzono rezerwat przyrody Nad Młyńską Strugą. Jej lewobrzeżnymi dopływami są Skrodzica i Skródka, a prawobrzeżnymi Pluskawa i Bielec.

Przypisy