Uwaga
Zapraszamy do współtworzenia Wedapedii, wendyjskiej (słowiańskiej) encyklopedii, która jest bratnim projektem Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą wystarczy zarejestrować się w serwisie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Po fazie konfiguracji i testów, serwis Wedapedia został oddany w wersji użytkowej 25 września 2021 roku, jako nasz prezent urodzinowy dla polskojęzycznej Wikipedii z okazji 20. rocznicy jej istnienia.

Wikipediocracy

Z Wedapedia, encyklopedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełniał dotychczas kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Wikipediocracy – angielskojęzyczna strona internetowa poświęcona dyskusji o i krytyce Wikipedii. Dyskusje na forum strony skupiają się na problemach związanych z Wikipedią i organizacją Wikimedia Foundation. Uczestnicy i kontrybutorzy Wikipediocracy odegrali istotną rolę w odkryciu i rozpowszechnieniu wiedzy o kilku skandalach i kontrowersjach związanych z Wikipedią.

W sprawie uczestnika angielskojęzycznej Wikipedii „Qworty’ego” – autora, który wykorzystywał anonimowość jako edytor encyklopedii i edytował artykuły o innych pisarzach w celu zemsty i rewanżu na literackich rywalach i osobach, które w jakiś sposób uraziły twórczość Qworty’ego – kontrybutorzy Wikipediocracy wytropili jego tożsamość, liczne pacynki i przekazali informację dziennikarzowi Andrew Leonardowi, który opisał aferę w popularnym internetowym magazynie Salon[1].

  1. Andrew Leonard: Revenge, ego and the corruption of Wikipedia., Salon, 17 maja 2013.

Linki zewnętrzneTen artykuł bazuje na treści strony "Wikipediocracy" z Wikipedii, usuniętej lub zmienionej (najczęściej obciętej), ale zachowanej na Prepedii, gdzie figuruje pod taką samą nazwą, skąd zaimportowaliśmy go do Wedapedii. Jego edycje i autorów po imporcie można zobaczyć w historii edycji.Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL