UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Wikipediocracy

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikipediocracy – angielskojęzyczna strona internetowa poświęcona dyskusji o i krytyce Wikipedii. Dyskusje na forum strony skupiają się na problemach związanych z Wikipedią i organizacją Wikimedia Foundation. Uczestnicy i kontrybutorzy Wikipediocracy odegrali istotną rolę w odkryciu i rozpowszechnieniu wiedzy o kilku skandalach i kontrowersjach związanych z Wikipedią.

W sprawie uczestnika angielskojęzycznej Wikipedii „Qworty’ego” – autora, który wykorzystywał anonimowość jako edytor encyklopedii i edytował artykuły o innych pisarzach w celu zemsty i rewanżu na literackich rywalach i osobach, które w jakiś sposób uraziły twórczość Qworty’ego – kontrybutorzy Wikipediocracy wytropili jego tożsamość, liczne pacynki i przekazali informację dziennikarzowi Andrew Leonardowi, który opisał aferę w popularnym internetowym magazynie Salon[1].

  1. Andrew Leonard: Revenge, ego and the corruption of Wikipedia., Salon, 17 maja 2013.

Linki zewnętrzne


Ten artykuł bazuje na treści z Prepedii, która, by zachować go dla Użytkowników Internetu, skopiowała go przed usunięciem z Wikipedii: Wikipediocracy. Autorzy są podani w historii edycji.
Prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełniał dotychczas kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

bar:Wikipediocracy en:Wikipediocracy simple:Wikipediocracy uz:Wikipediocracy