UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Stepnica (rzeka)

Z Wedapedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  1. REDIRECT Szablon:Państwo dane zachodniopomorskie | infobox państwo/core | wariant = PL-ZP | link = | altlink = | nazwa = |rozmiar = }}
  2. REDIRECT Szablon:Państwo dane zachodniopomorskie|-
Stepnica
Kontynent

Europa

Lokalizacja

Polska

Rzeka
Długość ok. 32 km
Źródło
Miejsce Maszewo
Ujście
Recypient

Gowienica

Miejsce Bodzęcin
Współrzędne

53°38′22″N 14°55′09″E/53,639444 14,919167

Położenie na mapie brak
Mapa konturowa brak, u góry znajduje się punkt z opisem „ujście”

Stepnica (niem. Stepenitz) – rzeka w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, dopływ Gowienicy, zlewisko Zalewu Szczecińskiego, przepływająca przez gminy Maszewo i Osina, ok. 32 km.

Rzeka ma swoje źródła w mieście Maszewie, dalej płynie doliną przez Radzanek i Budzieszowce, gdzie przepływa przez niewielkie jezioro. Dalej przepływa przez Jezioro Lechickie i wypływa z niego w Maciejewie. Następnie mija miejscowość Osina, drogę krajową nr 6, Redostowo, Węgorzę i w Bodzęcinie wpada do Gowienicy.

Stepnica jest szlakiem kajakowym w dół od Osiny, jednak nieużytkowanym i nieuporządkowanym. Jest popularna wśród wędkarzy. Przepływa głównie przez pagórkowate tereny polne i łakowe. Jest najdłuższym dopływem Gowienicy.

W 2008 r. przeprowadzono badania jakości wód Stepnicy w punkcie ujścia do Gowienicy. W ich wyniku oceniono elementy fizykochemiczne poniżej stanu dobrego, elementy biologiczne określono na I klasy, a stan ekologiczny na umiarkowany. W ogólnej dwustopniowej ocenie stwierdzono zły stan wód Stepnicy[1].

Zobacz też

Przypisy