UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Lista osób wyróżnionych Rarogiem

Z Wedapedia
Wersja z dnia 20:26, 28 lis 2022 autorstwa imported>Wedun (Nowa strona)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O programie wyróżnień

Zestawienie obejmujące autorów i inne osoby propagujące wiedzę odradzającą się z popiołów, wyróżnione przez redakcję Wedapedii etykietą Raroga. Redakcja Wedapedia uznała za słuszne podkreślenie zasług wyjątkowych osób, które zarówno w przeszłości, jak i obecnie, przyczyniły się do upowszechniania prawdy dziejowej, rozbudzania postaw patriotycznych i budowania tożsamości narodowej. Ich biogramy na Wedapedii oznaczono ikoną Raroga.

Postacie współczesne


Czeslaw-bialcz-2010-dscn7984.jpg
Czesław Białczyński

Rarog

Za wieloletnie propagowanie wiedzy o dawnej Słowiańszczyźnie, rekonstrukcję mitologii słowiańskiej i obronę prawdy o naszym dziedzictwie.

Janusz Bieszk.jpg
Janusz Bieszk

Rarog

Za przypomnienie wiedzy z polskich i zagranicznych kronik oraz zachętę do samodzielnego poszukiwania prawdy o naszych dziejach.

Tomasz Kosiński.jpg
Tomasz Kosiński

Rarog

Za ponad 20-letnie działania propagujące Słowiańszczyznę, książki i artykuły o pochodzeniu, wierzeniach i obyczajach Słowian, a także przypomnienie wiedzy o runach słowiańskich i rekonstrukcję wendyjskiego alfabetu runicznego oraz bronienie prawdy na temat piśmienności naszych przedchrześcijańskich przodków.

Adrian Leszczyński

Rarog

Za wnikliwe badanie dziejów i pochodzenia Słowian, zwłaszcza w zakresie etymologii etnonimów i imion własnych oraz genetyki genealogicznej.

Czesław Michałowski2.jpg
Czesław Michałowski

Rarog

Za mrówczą pracę opracowania wielogodzinnego zestawu książek mówionych "Książnicy Sławjańskiej", w tym trzech części "Lechistanu".

Maciej Bogdanowicz.jpg
Maciej Bogdanowicz

Rarog

Za całość działalności prosłowiańskiej i neolechickiej, związanej z odkłamywaniem historii oraz odwagę w prezentowaniu swoich poglądów, niepopularnych wśród współczesnego grona historyków, którym ten autor jest z wykształcenia.

Mariusz Agnosiewicz.jpg
Mariusz Agnosiewicz

Rarog

Za rzetelne przedstawianie słowiańskich dziejów i racjonalne podejście do wielu ważkich kwestii dotyczących naszej historii, jak np. dowodzenie o braku jakichkolwiek przekazów o handlu ludźmi przez Piastów, opisanie bitwy nad Dołężą, czy spraw związanych z chrystianizacją Słowian.

Tomasz Markuszewski.jpg
Tomasz Markuszewski

Rarog

Za prawdę z popiołów, odwagę w głoszeniu swoich poglądów i inspirację do poszukiwań śladów zakłamywanej przez długie lata polskiej najdawniejszej historii.

Kamil Dudkowski.jpg
Kamil Dudkowski

Rarog

Za popularyzację idei Wspaniałej Rzeczypospolitej, nieakademickie etymologie i wyjaśnienie znaczenia wielu pojęć z zakresu etnogenezy, historii, czy podobieństw polskiego do sanskrytu.

Edward Świętosławski.jpg
Edward Świętosławski

Rarog

Za ciągle nowe pomysły na promocję Słowiańszczyzny, zaangażowanie i konsekwencję w działaniu na rzecz odkrywania i popularyzowania prawdy o naszych dziejach.

Marian Nosal.jpg
Marian Nosal

Rarog

Za lubosłowiaństwo i patriotyzm oraz włożony wysiłek w gromadzenie informacji o naszych dziejach i autorach o nich piszących.

Postacie historyczne

left Wincenty Kadłubek

Rarog

Za trud włożony w napisanie "Kroniki Polskiej" oraz przekazanie społeczeństwu wiedzy o Lechitach.

left Jan Długosz

Rarog

Za "Roczniki", cenzurowane i blokowane do wydania, a nawet zakazane i palone przez jezuitów, w których kronikarz ten przedstawił wiedzę o Lechii i Lechitach oraz dziejach Polski.

left Jan Potocki

Rarog

Za podjęcie prekursorskich badań nad Słowiańszczyzną, podróże badawcze, odkrycie zapisków Geografa Bawarskiego, Słownika Wandalskiego oraz kolekcji słowiańskich idoli i innych artefaktów z Retry.

left Tadeusz Wolański

Rarog

Za gromadzenie słowiańskich pamiątek (niestety utraconych po śmierci autora), odczytanie pisma etruskiego, badanie pisma i run słowiańskich.

left Wawrzyniec Surowiecki

Rarog

Za pionierskie badania nad Słowiańszczyzną.

left Zorian Dołęga-Chodakowski

Rarog

Za propagowanie słowianolubstwa, badania archeologiczne i etnograficzne oraz nietuzinkowy patriotyzm i przywiązanie do słowiańskiej tradycji.

left Wojciech Kętrzyński

Rarog

Za szczególny przykład patriotyzmu, zmianę nazwiska na polskie, rzetelne przedstawianie naszych dziejów i odkłamywanie nazw miejscowych na Pomorzu i Mazurach.

left Jan Sas Zubrzycki

Rarog

Za propagowanie sławy i Sławian, walkę z historycznymi przekłamaniami oraz upowszechnianie lubosłowiaństwa.

left Paweł Stalmach

Rarog

Za "Księgi rodu słowiańskiego" i przekazywanie wiedzy o dziejach oraz dziedzictwie Słowian.

left Józef Kostrzewski

Rarog

Za głoszenie i obronę autochtonicznej teorii pochodzenia Słowian oraz prawdy o naszych dziejach i wkładzie kulturowym w rozwój indoeuropejskich cywilizacji, a także wyjątkową odwagę, kontestacyjną postawę wobec turbogermańskich paradygmatów naukowych i nieprzeciętny patriotyzm.

left Witold Hensel

Rarog

Za popularyzację teorii autochtonicznej i prawdy historycznej.

left Konrad Jażdżewski

Rarog

Za uznawanie autochtonizmu Słowian i polemikę z hasłami niemieckiej progagandy historycznej.

left Jan Czekanowski left Za dowodzenie autochtonizmu Słowian metodą antropologiczną i historyczną.

Rarog

Stanisław Szukalski

left Za Szczep Rogate Serce, ekscentryczne podejście do sztuki, teorię macimowy, zermatyzm, patriotyzm i promocję słowiańskich tradycji.