UWAGA
Strona jest ponownie oddana do uzytku po zabiegach konfiguracyjnych. Jeśli zobaczą Państwo na niej jakieś błedy techniczne, prosimy o ich zgłoszenie.

Większość artykułów w portalu to nasze własne teksty z kluczowych dziedzin związanych z naszą misją. Spora część materiałów pochodzi też z polskiej wersji Wikipedii, gdzie były odrzucone ze względu na politykę redaktorów (przeczytaj o krytyce Wikipedii). Są też i takie, które zostały przeniesione na nasze strony, gdyż stanowią istotne uzupełnienie merytorycznej treści naszego serwisu. Wszystkie artykuły podlegają edycji przez naszych Użytkowników, dlatego ich wersje mogą się różnić od prezentowanych na innych witrynach.

Szablon:Braki na Wikipedii

Z Wedapedia
Wersja z dnia 16:25, 9 gru 2022 autorstwa Wedun (dyskusja | edycje) (Wycofanie edycji użytkownika Doc (dyskusja). Autor przywróconej wersji to WikiSysop.)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uważamy, że Wikipedia to olbrzymi i potrzebny projekt encyklopedii internetowej istniejący od stycznia 2001 roku (polska wersja działa od września 2001 r.). O ile wersja angielska stoi na w miarę wysokim poziomie i dopuszcza różne punkty widzenia wielu spraw, o tyle polska wersja od samego początku obarczona jest piętnem cenzorstwa i mimo pustych frazesów o stosowaniu obiektywizmu i przyjmowaniu neutralnego punktu widzenia w prezentowaniu treści, niestety widać tam wyraźnie stronniczość redaktorów i administratorów, czego efektem jest blokowanie wielu informacji, głównie z zakresu historii Polski, Słowiańszczyzny, pochodzenia i dziedzictwa Słowian oraz innych ludów indoeuropejskich, ale także etymologii słów, medycyny naturalnej, poglądów politycznych, aktywności publicznej i twórczej wielu mniej lub bardziej znanych osób. Dlatego powstała Wedapedia i jej bratnie projekty, których celem nie jest konkurencja z Wikipedią, ale jej uzupełnianie oraz uwiarygadnianie prezentowanych tam niektórych treści, a także przekazywanie niechcianych informacji w tej popularnej encyklopedii internetowej. O skandalach i niekompetentnych, złośliwych i zawistnych redaktorach Wikipedii pisano sporo za granicą, a w celu opublicznienia niecnych praktyk na tym portalu powstała m.in. witryna Wikipediocracy.

.

Wybrane artykuły własne Wedapedii

 Zobacz też kategorię: Artykuły własne Wedapedii.

.

Kilka artykułów z Prepedii

 Zobacz też kategorię: Artykuły z Prepedii.

.

Przykładowe artykuły z Everybodywiki

 Zobacz też kategorię: Artykuły z Everybodywiki.

.

Niektóre artykuły z angielskiej Wikipedii (przetłumaczone na polski)

 Zobacz też kategorię: Artykuły z angielskiej Wikipedii.

.

Porównaj wersje na Wikipedii i Wedapedii
Aby nasi Czytelnicy mogli zdać sobie sprawę, po co tak naprawdę powstał projekt Wedapedii powinni zapoznać się z artykułami, które nie zyskały przychylności redaktorów tej istniejącej od 20 lat internetowej encyklopedii, a zostały zachowane na powyżej prezentowanych innych stronach wiki oraz przeczytać całkiem nowe proozycje nie mające tam szans na publikacje. Sugerujemy także, by porównali wersje tych samych artykułów na Wikipedii i Wedapedii.
Przykładowo:

Wszystkim zalecamy: Więcej wiedzy, mniej emocji.